Бадминтонистката Мицова остана със сребро от "България Оупън"

16 Авг. 2019
Tennis24.bg

Мария Мицова зае второ място в турнира на сингъл при жените от Откритото първенство на България по бадминтон в София. Навръх имения си ден вчера поставената под №4 националка загуби финала в зала "Европа" срещу водачката в схемата Неслихан Игит (Тур) с 0:2 (-9, -14) гейма след само половин час игра.

Първата ракета на Турция (№38 в света) поведе от самото начало и задължителната пауза дойде при резултат 11:5 т. Във втората половина от гейма 79-ата в ранглистата Мицова спечели още по-малко точки. Втората част се разви по сходен начин - Игит дръпна с 11:6, а след почивката само поддържаше аванса си и реализира още първия си мачбол за своята шеста поредна победа в съперничеството с 22-годишната българка.

Шампион при мъжете на "България Оупън" стана роденият в София но живеещ и представящ Франция Тома Жуниор Попов.