Медия без
политическа реклама

"ЦСКА-София" победи в сетния момент "ЦСКА 1948"

Домакините не успяха да удържат равенството с човек по-малко на стадиона в Бистрица

09 Март 2024
СПОРТАЛ
Главният рефер Иво Андреев показва червен картон на сръбския халф на "ЦСКА 1948" Никола Пишчевич (№28) по време на дербито срещу "ЦСКА-София" на стадиона в Бистрица.

"ЦСКА-София" измъкна късметлийска победа в дербито срещу "ЦСКА 1948" и се размина с грешна стъпка в битката за титлата. Вицешампионите спечелиха с 2:1 гостуването си на стадиона в Бистрица, а победното попадение отбеляза норвежецът Олаус Скаршем в 4-ата минута на добавеното време. Това бе и негов първи гол за "ЦСКА-София" в шампионатен мач.

"ЦСКА 1948" обаче оказа силен отпор на съперника си. Домакините дори поведоха в 11-ата мин. с попадение на украинеца Евгений Сердюк, което бе негово първо след възстановяването от тежка травма. Той засече с глава центриране на Педриньо.

Точно преди почивката "ЦСКА 1948" остана с човек по-малко, след като сърбинът Никола Пишчевич получи втори жълт картон заради грубо нарушение срещу Марселино Кареасо.

През втората част "ЦСКА-София" опита да материализира численото си предимство и изравни в 67-ата мин. чрез Данило Асприля, който получи пас от Джонатан Линдсет.

До края имаше повече нерви, но "ЦСКА 1948" не успя да удържи с 10 души, след като в края Линдсет отново даде хубав пас, този път към сънародника си Скаршем, който не сгреши. Малко преди това, в 81-ата мин., пък третият норвежец в състава на "ЦСКА-София" - Тобиас Хайнц, бе сменен принудително заради травма в левия глезен.

Date: 09-03-2024 ,Watch the Game Highlights from CSKA 1948 Sofia vs. CSKA Sofia, 03/09/2024, Tournament: Parva Liga, Season: 23/24, Action: , TeamA: CSKA 1948 Sofia, TeamB: CSKA Sofia, TeamAction: , Half: , PlayerName: , ClockTime: , Parameters:

ОТЗИВИ

След края треньорът на "ЦСКА-София" Нестор Ел Маестро не скри задоволството си, въпреки измъчената победа: "Резултатът е най-важен в такъв двубой. При тяхното попадение се защитавахме много лошо, но реакцията ни беше добра. Направихме правилните смени и това е причината да спечелим срещата. Не играхме лошо през първата част, просто не си вкарахме положенията, които създадохме.  Може би и нашия план не проработи по най-добрия начин. В модерния футбол обаче играят 16 футболисти, а не 11. В такава фаза на сезона сме, че няма врем да се развиваме, трябва просто да трупаме точки. Борим се на всички фронтове. Спечелихме последните три мача, а сега започваме да се готвим за следващия и се надяваме серията да продължи. Обичам ЦСКА, наслаждавам се на работата тук и няма как нещата да са по-добре в момента."

Наставникът на "ЦСКА 1948" Николай Панайотов пък бе видимо разочарован от изпуснатото равенство: "Поздравявам отбора за мача, тъй като всички се хвърлиха. Не заслужавахме да загубим и смятам, че имахме по-чистите положения. Явно трябва да свикваме с това да играем с 10 човека, не ми се коментира. През второто имахме две ситуации, в които трябваше да бъдем по-концентрирани. Не биваше дори с 10 човека да губим, след като не бяхме надиграни. Казахме си на почивката да играем по-умно и да използваме нашите шансове. Направихме и принудителни смени, но е нормално в такъв мач да се натрупа умора. Всички момчета се стараха много и съм сигурен, че ще трупат още повече самочувствие и ниво. Със сигурност не е приятно, че не печелим, но трябва да продължим да работим. Надяваме се и късметът да ни покрие. Дано и понякога да се свири по нормален начин, за да спечелим някой мач."