"ЦСКА-София" се изравни с лидера след драматична победа

Вицешампионът спечели с 1:0 срещу "Етър" след спорно отменен гол за домакините

01 Ноем. 2023
СПОРТАЛ
Централният нападател на "ЦСКА-София" Дюкенс Назон (в средата) се опитва да премине през трима от "Етър" - Янко Ангелов, капитана Георги Ангелов (на земята) и Мартин Моран (вдясно).

"ЦСКА-София" се изравни по точки с лидера в класирането "Черно море", благодарение на голяма доза късмет. Вицешампионът победи с 1:0 като гост "Етър" в отложен мач от III кръг на Първа лига и събра 32 т., колкото имат и варненци. Великотърновци остават на последно място с 8 т.

Мачът обаче можеше да завърши и другояче - в 90-ата мин. домакините вкараха изравнителен гол чрез Ивайло Димитров. Тогава главният рефер Ивелин Занев се консултира с VAR и реши да отмени попадението заради засада, което породи много спорове и напрежение на терена и извън него.

Иначе "ЦСКА-София" поведе в 49-ата мин. с първи гол на Марселино Кареасо в първенството този сезон. Гостите сами си усложниха задачата в 60-ата мин., когато техният капитан Амос Юга получи червен картон за фаул срещу Крум Стоянов. И тази ситуация бе много спорна - първоначално Занев отсъди дузпа за "Етър", но после прегледа запис на ситуацията и промени решението си на пряк свободен удар за домакините и изгони Юга.

ОТЗИВИ

След мача новият треньор на "Етър" Светослав Петров беше бесен, но похвали тима си. "Няма как да не оценя високо играта на отбора. Изключително съм доволен. Жалко е. Това, което се случи е жалко. Гледах ситуацията… Свирено е вече. ЦСКА не знаеше къде се намираше първото полувреме. Ако това е ЦСКА… ще замълча. Аз съм доволен от нашия отбор. Имахме план, който сработи. Жалко, жалко, че от толкова добър мач излизаме с празни ръце. ЦСКА има силни индивидуалности и силни футболисти и се възползваха от една наша грешка в защита. Специално в ситуациите, в които можехме да отбележим гол, не ни достигна майсторство и късмет. В ситуацията, в която отбелязахме гол, друго не ни достигна", заяви той.

Наставникът на "ЦСКА-София" Нестор Ел Маестро коментира: "Ние играхме много слабо през първото полувреме. Липсваха ни основни неща от футболната игра. Беше ни много трудно. Подобрихме представянето си през второто полувреме и това ни помогна да се поздравим с победата. Не се представяме по най-добрия начин в момента. Това не е най-доброто лице на ЦСКА в момента. Имаме доста неща, върху които да анализираме и да работим. Надявам се в следващия мач да покажем едно по-добри лице на ЦСКА. Ако има нещо позитивно след победата срещу "Етър", това е характерът, който демонстрирахме."