Късни голове в студа оставиха "ЦСКА-София" на върха

Вицешампионите спечелиха трудно доиграния днес мач срещу "Етър"

26 Ноем. 2023
СПОРТАЛ
Френският защитник на "ЦСКА-София" Тибо Вион (вдясно) избива топката от краката на хърватския нападател на "Етър" Ловре Кнежевич по време на доиграването на двубоя на ст. "Българска армия".

"ЦСКА-София" си осигури оставането на първото място в класирането след XVIII кръг на първенството, след като спечели с 2:0 в доиграването на домакинството срещу "Етър". Това бе четвърта поредна победа в Първа лига за вицешампионите.

Мачът, който е предпоследен на ст. "Българска армия" преди началото на реконструкцията на съоръжението, започна вчера, но бе прекратен на почивката при резултат 0:0 заради заснежения терен. От БФС насрочиха доиграването за днес в 17:30 ч., но и тогава игрището не бе напълно изчистено от падналия през нощта сняг. Все пак мачът започна с час по-късно от предвиденото и се доигра до края.

Тимът на "ЦСКА-София" обаче не стигна лесно до успеха, макар да бе с човек повече още от 13-ата мин. заради червен картон на Георги Александров ("Етър"). Все пак домакините успяха да вкарат два гола в края на мача, в рамките само на две минути. Първо норвежецът Джонатан Линдсет откри в 84-ата мин., след като засече с глава центриране отдясно на Иван Турицов. В 86-ата мин. пък защитникът Християн Петров удвои, след като намери топката от воле с левия крак при разбъркване.

ОТЗИВИ
След края треньорът на "Етър" Светослав Петров се оплака, че двубоят изобщо не е трябвало да се състои този уикенд заради лошите атмосферни условия. "Теренът бе тежък и вчера, и днес, играхме с човек по-малко около 80 минути. Опитахме да се противопоставим. Жалко, че не удържахме до края, но животът продължава. Имахме вчера също чисти положения. ЦСКА също пропусна. Беше ясно, че мачът ще се играе до първия гол. Няма как да не съм доволен от момчетата. Поздравявам и домакините за организацията, направиха всичко възможно да има що-годе някакви нормални условия.

Вчера не трябваше да се играе мач, но щом започна, трябваше да се доиграе. Ако трябва, да се спира на 10 минути да се чисти. На никой не му е приятно да играе на такова време. Предстои ни много работа. Трябва ни късмет и сърце", каза Петров.

Колегата му от "ЦСКА-София" Нестор Ел Маестро пък коментира: "Искам да благодаря на всички хора, които работеха тук цял ден. От собственика, до нашите директори и фенове. Те помогнаха да направят терена годен за игра. Днешният мач беше спечелен от играчите. Не беше за тактика днес, беше само за играчите. Те имат главната роля, защото условията бяха трудни. Мачът беше основан на манталитет. Искаме да спечелим всички три мача до края."