Предпоследният мач на ст. "Българска армия" ще продължи два дни

"ЦСКА-София" - "Етър" бе спрян на почивката, тъй като снеговалежът и организацията на домакините попречиха теренът да бъде почистен

25 Ноем. 2023
Булфото
В един от най-интересните моменти през първата част на мача на ст. "Българска армия" главният рефер Кристиян Колев показа червен картон на защитника на "Етър" Георги Александров (пред него, с №4).

Двубоят "ЦСКА-София" - "Етър" е първият от XVIII кръг на Първа лига, който бе прекратен заради лошото време в страната. Мачът започна, въпреки обилния снеговалеж в София, но на почивката главният рефер Кристиян Колев и делегатът Георги Лалев се обединиха около решението, че няма нормални условия двубоят да се доиграе тази вечер и има риск за здравето на футболистите. По наредба отлагането е с 24 часа и срещата трябва да се поднови от 46-ата мин. утре (26 ноември) от 17:30 ч.

Направи впечатление обаче и слабата организация на домакините, които нямаха машина за почистване на терена, а изкараха десетина души с гребла, което бе недостатъчно, за да се изрине снегът от терена.

Изпълнителният директор на "ЦСКА-София" Филип Филипов коментира, че срещата изобщо не е трябвало да започне заради натрупания сняг, но въпреки това ще бъде доигран утре на този терен.

Административният директор на "Етър" Страцимир Тинчев пък заяви, че от клуба са искали да доиграят мача, най-вече по организационни причини - заради настаняването на отбора в хотел тази вечер.

През първата част се запомни изгонването на защитника на "Етър" Георги Александров, който първоначално получи жълт картон в 8-ата мин. за опасно влизане в краката на Марселино Кареасо, но след преразглеждане на ситуацията с VAR Кристиян Колев извади червен картон.

В 28-ата мин. пък нападателят на "Етър" Мартин Тошев улучи десния страничен стълб, като в случая топката се отклони леко от вратаря на "ЦСКА-София" Густаво Бусато, а след това Шахредин Букхолда пропусна да вкара на опразнената врата.

Това е предпоследният мач на ст. "Българска армия" преди да започне дългоочакваната от феновете и ръководството нап "ЦСКА-София" реконструкция. Последният двубой трябва да е дербито срещу шампиона "Лудогорец" на 10 декември. Дотогава вицешампионите ще гостуват два пъти срещу "Славия" - в петък (1 декември) в двубой от XIX кръг и на 5 декември в 1/8-финал за купата на България.