09 Дек. 2019
ЕПА/БГНЕС
Беат Фойц

България

завърши на 9-о място в мъжката щафета от Световната купа по биатлон в Йостесунд (Шв). Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев изостанаха с 3:39,0 минути от победителя Норвегия. Те използваха 10 допълнителни патрона и не направиха наказателни обиколки. Норвегия спечели с 1:10:30,4 часа. Франция и Италия допълниха челната тройка.

Швейцарските скиори

взеха две победи в Световната купа по ски алпийски дисциплини при мъжете в Бийвър Крийк (САЩ). Беат Фойц спечели спускането с 1:12.98 минути, като изпревари с 0,41 сек Йоан Клери (Фр) и Винсент Крихмаир (Ав), които си разделиха второто място. Марко Одермат пък взе победата в супер-Г. При жените Никол Шмидхофер (Ав) бе най-бърза в спускането в Лейк Луис (Кан). Тя финишира за 1:49,92 минути, като бе с 0,13 сек по-бърза от Микаела Шифрин (САЩ) и с 0,43 от Франческа Марсалия (Ит).

Камен Златков

се класира на второ място в гигантския слалом от календара на FIS във Фунаесдален (Шв). Българският скиор изостана само от представителя на домакините Йеспер Брайендхолм. В първия старт в Швеция Златко зае 16-о място.

Лука Дончич

изравни легендата в НБА Майкъл Джордан. Словенецът завърши с 26 точки, 6 борби и 9 асистенции за успеха на "Далас" със 130:84 срещу "Ню Орлийнс". Дончич вече има 18 поредни мача с поне 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, а единственият друг играч с подобно постижение е Джордан. Други резултати от НБА: "Филаделфия" - "Кливланд" 141:94, "Ню Йорк" - "Индиана" 103:104, "Хюстън" - "Финикс" 115:109, "Юта" - "Мемфис" 126:112