Везенков и компания ще минат през "плейин" турнира в НБА

"Сакраменто" загуби и последния шанс за директно място в плейофите

12 Апр. 2024
x.com
Александър Везенков (в средата) търси най-добрата позиция в подкошието на "Ню Орлийнс" при стрелба за тройка на съотборника си в "Сакраменто" Трей Лайлс (вдясно).

"Сакраменто Кингс" загуби домакинството си срещу директния съперник "Ню Орлийнс Пеликанс" със 123:135 и отпадна от битката за място в Топ 6 на Западната конференция и директно място в плейофите на НБА. Именно "пеликаните" заемат заветната шеста позиция при оставащи два мача до края на редовния сезон, а "кралете" са на осмо място и са сигурни за т. нар. "плейин" турнир, осигуряващ последните две квоти за елиминациите.

Тази нощ българската звезда на "Кингс" Александър Везенков игра общо 11 мин. в четири различни престоя на паркета. 28-годишното крило допринесе с 5 т. и 2 борби, но точно когато играта му беше в подем в последната четвърт, треньорът Майк Браун отново го върна на пейката.

Tака или иначе, със или без Везенков, домакините нямаха необходимите аргументи да осъществят обрат и загубиха втори пореден мач. Домантас Сабонис реализира дежурния си "дабъл-дабъл" с 18 т. и 10 борби, а най-резултатен в състава бе Де`Аарън Фокс с 33 т. С 22 т. пък завърши Харисън Барнс.

За гостите от Ню Орлийнс по 31 т. нанизаха Зайън Уилямсън и Си Джей Макколъм, а Йонас Валанчунас постигна "дабъл-дабъл" с 13 т. и 10 борби.

"Сакраменто" (45-35) ще участва в плейин схемата на Запад заедно с "Голдън Стейт Уориърс" (45-35) и "Лос Анджелис Лейкърс" (45-35). Четвъртият отбор ще бъде или "Финикс Сънс" (47-33), или "Ню Орлийнс Пеликанс" (48-32), в зависимост от резултатите им в последните два кръга.

Регламентът предвижда завършилите от 7-о до 10-о място в крайното класиране да играят помежду си, за да определят поставените под №7 и №8 в схемата на плейофите.

New Orleans defeats Sacramento, 135-123. For New Orleans, CJ McCollum led the way with 31 points (nine 3PM) and seven assists while aided by Zion Williamson ...