Волейболистките стигнаха до 1/4-финал на Евро `23 след героичен обрат

България навакса пасив от 0:2 срещу Словакия, за да спечели в 2-часов мач във Флоренция

28 Авг. 2023
CEV
Волейболните ни националки се радват на поредната спечелена точка срещу Словакия по време на двубоя във Флоренция.

Националният отбор на България направи страхотен обрат срещу Словакия, за да спечели с 3:2 и да се класира на 1/4-финалите на европейското първенство по волейбол за жени.

Воденият от италианеца Лоренцо Мичели тим губеше с 0:2, но в крайна сметка успя да покаже характер и да навакса лошото начало, за да достигне до победата с 3:2 (16:25, 17:25, 25:19, 25:20, 15:9).

Двубоят във Флоренция продължи малко над два часа - 127 минути, но преломният момент бе третият гейм, в който българките намериха играта си и спечелиха с 25:19. Постепенно съперничките ни започнаха да отпадат физически, а и психически, като това си пролича най-вече в тайбрека, спечелен от нашия тим убедително с 15:9. В него България поведе с 4:0, след това и с 8:3, а накрая стигна до 14:7, но изпусна два мачбола, преди Петя Баракова да отбележи победната точка.

Най-резултатна в мача бе Радостина Маринова, която завърши с 21 т. (2 блока, 1 ас и 42% ефективност в атака). За словачките най-много точки отбеляза Карин Шундерликова - 17 (1 блок и 46% ефективност в атака).

С този драматичен успех волейболистките ни се класираха сред най-добрите осем тима на континента. Следващият ни съперник ще е тимът на Нидерландия, който на 1/8-финалите елиминира Швейцария след чиста победа с 3:0. Двубоят е във вторник (29 август) от 19:00 ч. българско време отново във Флоренция.