"ЦСКА-София" изненадващо отпадна за купата след фиаско на "Армията"

Футболистите в червено улучиха два пъти греди, но не успяха да вкарат гол при загубата с 1:2

04 Апр. 2023
СПОРТАЛ
Бившият национал Атанас Илиев (вляво) приема поздравления след отбелязаната дузпа, с която "Черно море" поведе срещу "ЦСКА-София".

"ЦСКА-София" приключи участието си в турнира за купата на България по футбол още на 1/4-финалите. "Червените" изненадващо загубиха с 1:2 домакинството си срещу "Черно море". По този начин те не успяха да постигнат голямата си цел през този сезон - спечелване на дубъл (шампионска титла и купа на страната). Тимът продължава битката само в първенството, където е лидер в класирането на 4 точки пред "Лудогорец".

"Червените" бяха споходени и от малшанс в двубоя на ст. "Българска армия", след като в 71-ата мин. Дюкенс Назон улучи напречната греда, а в 79-ата пак той нацели левия страничен стълб.

Варненци обаче изиграха майсторски мача и реализираха положенията си. Още в 7-ата мин. Алекс Фернандес можеше да открие за гостите, след като бе изведен от Александър Василев на празна врата, но не я уцели. В 48-ата мин. "Черно море" получи право да изпълни дузпа, след като с помощта на VAR бе установено, че Брадли де Нойер е играл с ръка в наказателното си поле. Бившият национал Атанас Илиев вкара наказателния удар - 1:0.

В 65-ата мин. "Черно море" вече водеше с 2:0, като след центриране на Фернандес френският защитник на домакините Тибо Вион си отбеляза автогол.

До края тимът на "ЦСКА-София" опита да обърне резултата, но стигна само до почетно попадение, като то бе всъщност автогол на Влатко Дробаров в даденото от рефера Георги Димитров допълнително време.

След края на мача изнервеният треньор на "ЦСКА-София" Саша Илич влезе на терена, за да търси обяснение на съдията защо е дал само 6 минути продължение.

В крайна сметка "Черно море" достигна до 1/2-финалите и в четвъртък ще научи съперника си, като в тази фаза победителят се определя чрез мачове на разменено гостуване.

МНЕНИЯ

След края наставникът на "ЦСКА-София" Саша Илич коментира: "Направихме две много големи индивидуални грешки. През първото полувреме играхме срещу вятъра и беше много трудно да контролираме топката. През второто полувреме вдигнахме оборотите и заиграхме малко по-добре, но имахме само стихиен натиск. Когато направиш такива индивидуални грешки, е много трудно да постигнеш добър резултат. Това трябва да ни бъде като обеца на ухото и да си извадим нужните поуки, за да не го повтаряме в първенството.“

Бисмарк и Бамба се възстановяват от контузии. Туфегджич също е контузен и заради това имахме проблеми в нападение.

Отпаднахме от борбата за един от трофеите, което със сигурност не е хубаво, но оставаме в борбата за другия, където ще дадем всичко от себе си."

Треньорът на "Черно море" Илиан Илиев пък похвали отбора си: "Трябва да благодаря на футболистите, че играха много дисциплинирано. ЦСКА са добър отбор. Ако ги бяхме оставили да изнасят лесно топката, щяха да ни създадат проблеми. С течение на времето знаехме, че при тях ще има неспокойствие и нервност. Най-важното беше ЦСКА, когато има топката, тримата им защитници да не изнасят спокойно. Трябваше нашите хора да са агресивни. Ако ги бяхме оставили да изнасят и да стигнат до фланговете, можеха да ни създадат проблеми.

Надявам се да стигнем до финал. Няма значение кой ще се падне - ако искаш да продължиш и да спечелиш Купата, все ще играеш срещу силен отбор. Благодаря на играчите, че се вложиха максимално."