Боряна Калейн взе само един медал на уредите

Българското участие за Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент приключи с две бронзови отличия

28 Апр. 2024
Фейсбук/БФХГ
На отделните уреди Боряна Калейн спечели медал само на обръч

Боряна Калейн приключи с общо два бронзови медала участието си на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узб), след като на финалите на отделните уреди успя да влезе в Топ 3 само на обръч.

След като вчера завърши трета в многобоя, днес възпитаничката на треньорката Марияна Памукова взе бронзово отличие и на обръч, като получи за съчетанието си 34.750 т. Пред Калейн се класираха Тахмина Икромова (Узб) с 35.500 и световната шампионка от Валенсия`23 Дария Варфоломеев (Гер) с 35.300.

Дебютантката Никол Тодорова, която вчера остана 13-а в многобоя, допусна много грешки в единствения си финал на уредите и с 27.900 остана последна, осма на обръч.

На другте уреди Калейн така и не успя да влезе в зоната на медалите. На топка тя е пета с 32.850, на бухалки - 4-а, с 33.250, а на лента е едва 7-а заради грешка, довела до оценка от само 31.150.

На топка победи Тахмина Икромова с 34.900, а на бухалки и лента - Дария Варфоломеев, съответно с 35.750 и 33.450.