"ЦСКА-София" дръпна с 2 точки на върха

Вицешампионите победиха водения от Любослав Пенев "Хебър" на ст. "Българска армия"

06 Ноем. 2023
ЕПА/БГНЕС
Норвежецът Джонатан Линдсет (в средата, №7) и негови съотборници поздравяват Матиас Фаетон (вляво) за гола му, с който "ЦСКА-София" поведе в резултата срещу "Хебър".

"ЦСКА-София" си върна първото място в класирането на първенството, след като вчера бе изместен от "Лудогорец". Това стана след домакинска победа на "червените" с 3:0 над "Хебър" в мач от XVI кръг. Вицешампионът дори вече води с 2 точки пред разградчани, след като в петък оглави таблицата, благодарение на по-добрите си показатели от "Черно море" и "Локомотив" (Пд). "Лудогорец" обаче в момента е с мач по-малко.

Воденият от Любослав Пенев "Хебър" успя да удържи нулевото равенство на ст. "Българска армия" 45 минути и мислеше вече за почивката, но точно преди нея Матиас Фаетон откри за "ЦСКА-София" след асистенция на Иван Турицов. Преди това Майкъл Естрада пропусна две чисти положения за домакините.

През втората част "червените" бяха по-точни и вкараха още два гола. В 59-ата мин. Естрада вече бе точен и направи 2:0, а в първата минута на добавеното време Станислав Шопов оформи крайния резултат с много красив шут.

Watch the Game Highlights from CSKA Sofia vs. FK Hebar 1918 Pazardzhik, 11/06/2023, Tournament: Parva Liga, Season:23/24, Action:, TeamA:CSKA Sofia, TeamB:FK Hebar 1918 Pazardzhik, PlayerName: , ClockTime:

ОТЗИВИ

Треньорът на "ЦСКА-София" Нестор Ел Маестро коментира след края: "В някои мачове играем добре, в други не чак толкова. Важно е, че печелим. Имахме някои страхотни индивидуални представяния. Във футбола има и шанс. Момчетата се борят във всеки мач. Днес вкарахме три хубави гола, можехме да вкараме и още, но като цяло изглеждаме добре. Ключът днес бе дефанзивната ни работа. Бяхме много солидни, компактни. Не помня нито една опасност за "Хебър" след 30-ата секунда."

Наставникът на "Хебър" Любослав Пенев пък не пропусне да се заяде със собствениците на "ЦСКА-София", с които е в конфликт. "Аз съм си вкъщи тук. Има много хора, които посещават "Българска армия", но не са си вкъщи и винаги ще бъдат гости. Въпреки че загубихме и инкасирахме три гола, отборът игра много добре, с добра скорост и динамика. Липсваше ни прецизност. Поздравих момчетата и това е поведението, което трябва да имаме във всеки един мач. Пореден съвет към ВАР - трябва да бъде по-прецизен и внимателен и е добре да разглеждат това, което се случва.

Искаме да играем добър футбол. Загубихме, но това е поведението, което трябва да имаме. Не бива да се влияем, не е приятно да допуснем гол в края на полувремето, но това се случва. Трябва да сме осторожни и да не позволяваме такъв вид голове. Има и един важен момент, който е свързан с решението на тези, които ръководят мача. Много картони за нас, а нито един за противника. Гледам мача отблизо и мога да преценя доста ситуации за нарушения, които по никакъв начин не подсказва, че ще има картон, а се вади такъв за "Хебър". В следваща ситуация този футболист много внимава, защото познавайки ръководителите на мача... има дисбаланс в тези решения на играта и е фактор върху резултата", заяви Пенев.