Шампионът си осигури предсрочно пети финал за купата

"Лудогорец" обезсмисли реванша с "Хебър" след домакинска победа с 4:0

24 Апр. 2024
СПОРТАЛ
Португалският защитник на "Лудогорец" Диниш Алмейда (вдясно) маха към трибуните след гола си във вратата на "Хебър".

"Лудогорец" вече може да мисли спокойно за участието си във финала за купата на България на 15 май, който ще бъде пети в историята на клуба. Това стана възможно още преди реванша в 1/2-финала срещу "Хебър", тъй като разградчани спечелиха като домакини в първия мач с категоричното 4:0. Този резултат на практика прави протоколен ответния двубой в Пазарджик на 2 май.

Шампионът на България в нито един момент не остави съмнение кой е по-класният от двата тима. Бразилецът Рик Джонатан откри още в 4-ата мин., сред като засече центриране на Сон. В 21-ата мин. голмайсторът беше същият, но този път асистенцията бе на Якуб Пьотровски.

Другите две попадения бяха отбелязани след почивката. В 55-ата мин. португалецът Диниш Алмейда вкара за 3:0 след изпълнение на ъглов удар от Тодор Неделев и асистенция на Педро Нареси. Крайният резултат беше оформен от резервата Спас Делев в 80-ата мин., когато бе точен при добавка, след като вратарят на "Хебър" Петър Дебърлиев отби шут на Матиас Тисера.

Другата добра новина е, че като титуляр за "Лудогорец" започна капитанът Антон Недялков, който не бе играл над половин година.

Date:24-04-2024, Watch the Game Highlights from Ludogorets Razgrad PFK vs. FK Hebar 1918 Pazardzhik, 04/24/2024, Tournament: Sesame Cup, Season: 23/24, Action: , TeamA: Ludogorets Razgrad PFK, TeamB: FK Hebar 1918 Pazardzhik, TeamAction: , Half: , PlayerN

ОТЗИВИ

Доволният треньор на "Лудогорец" Георги Дерменджиев коментира след края: "Момчетата израстват, ние говорим много. Мога да кажа, че беше много добър мач за нас. Резултатът е турнирен и е добър. Има още един мач, в който трябва да подходим по същия начин. За мен е важно в такива мачове отборът да влиза в началото на 100%. Те разбраха, че трябва да го направят и резултатът е наяве. Тони Недялков е много добър футболист. Предварително се разбрахме, че ще играе едно полувреме и постепенно ще му даваме повече минути, за да се възстанови на 100%. Искам тази година пак да направим дубъл и ще видим какво ще се случи."

Наставникът на "Хебър" Любослав Пенев очаквано имаше критики към играчите си: "Не е приятно да губиш и то с такъв резултат. Оттук нататък ни предстои мач в неделя и след това ще мислим за втория полуфинал. Цялата концентрация сега отива за мача в неделя (б.ред. - срещу "Локомотив 1929", Сф). Що се отнася за втория полуфинал - ние се подготвяме както винаги. Мачът е 90 минути, ние не можем да започнем да го играем от 10-12-ата минута. Това трябва да коригираме по най-бързия начин. Исках да разделя минутите за някои футболисти, затова имаше промени. Някои играха 90 минути, но се получи. Липсваше ни гол. 22-23-ата минута губехме с 2:0 и създадохме 4 ситуации, от които поне една трябваше да реализираме."