"Лудогорец" дръпна с 9 точки на върха

Аржентинец донесе в последните минути победата в отложения мач срещу "ЦСКА 1948"

11 Апр. 2024
СПОРТАЛ
Аржентинецът Матиас Тисера (най-вляво) се е метнал в прегръдките на капитана на "Лудогорец" Якуб Пьотровски и се радва на гола си срещу "ЦСКА 1948".

"Лудогорец" започва все по-смело да мечтае за 13-ата си поредна шампионска титла на България, след като поведе с 9 точки в класирането пред следващия - "ЦСКА-София" (60 т.). Това стана след минимална победа с 1:0 в гостуването срещу "ЦСКА 1948" в отложен мач от VIII кръг на Първа лига.

Единственото попадение отбеляза влезлият като резерва Матиас Тисера чак в 82-ата мин. Аржентинецът получи пас от Кайо Видал, а Марто Бойчев от "ЦСКА 1948" покри засадата.

Преди това "Лудогорец" имаше шанс в 26-ата мин., но Руан Секо улучи напречната греда, а в 40-ата Бърнард Текпетей нацели левия страничен стълб. Силен мач изнесе Тодор Неделев, който показа, че влиза във форма след лечение на травма.

И домакините имаха възможности, но вратарят на разградчани Серджио Падт спаси удари на Талис, Радослав Кирилов и Педриньо.

Date: 11-04-2024 ,Watch the Game Highlights from CSKA 1948 Sofia vs. Ludogorets Razgrad PFK, 04/11/2024, Tournament: Parva Liga, Season: 23/24, Action: , TeamA: CSKA 1948 Sofia, TeamB: Ludogorets Razgrad PFK, TeamAction: , Half: , PlayerName: , ClockTime

ОТЗИВИ

След края треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев не показа видимо успокоение от увеличения аванс в класирането. "Тези 3 точки ни бяха много необходими, за да имаме комфортна преднината от 9 точки на върха. "ЦСКА 1948" игра затворено, ние бяхме нервни през второто полувреме, но в крайна сметка за нас беше важна победата. Отборът показва характер и играе докрая. Това е голямо предимство за "Лудогорец". Матиас Тисера получава малко минути за игра, но е роден голмайстор. Той се бори за минути и навярно ще получава повече минути. Няма да бъдем спокойни докрая, защото ни предстоят трудни мачове в първата шестица. Трябва да бъдем оптимално мобилизирани и да не подценяваме другите отбори. Имаме комфортна преднина на върха, но тя не е достатъчна", каза той.

Наставникът на "ЦСКА 1948" Валентин Илиев пък каза: "Най-вече опитът не ни достигна. Имахме доста млади футболисти с голям потенциал. Хладнокръвието и опитът не ни бяха достатъчни, но поздравявам футболистите за играта. Може би заслужавахме точката, но се изправихме срещу много сериозен отбор. Няма от какво толкова да съм недоволен, но може би през първата част трябваше да сме още по-настъпателни. Няма как за кратко време да се разберат идеите на един треньорски щаб, но ми прави добро впечатление, че играем като здрав колектив, което е изключително важно. Второто полувреме ни дава един добър сигнал и съм убеден, че с потенциала на младите ще се изправим и ще постигаме позитивни резултати. Всеки ден си говорим, че ние сме длъжни да излизаме във всеки един мач с нагласата за победа, а къде ще се намираме след края на сезона е отделен въпрос. Напоследък не ни се получава, но съм сигурен, че рано или късно ще започнем да печелим."