"ЦСКА-София" е на 1/4-финал след нерви, расизъм и червени картони

Не показахме игра, но резултатът бе най-важен, оправда се треньорът Милош Крушчич

06 Дек. 2019
СПОРТАЛ
Вратарят на "ЦСКА-София" Густаво Бусато (вляво) реагира към рефера Ивайло Стоянов при поредната спорна ситуация на мача в Кърджали.

"ЦСКА-София" продължи напред за Купата на България, след като победи с 1:0 като гост "Арда" на 1/8-финалите. Мачът се игра в Кърджали по изключение, но празникът на местната публика бе развален - заради резултата, но най-вече заради нервите на терена.

Единственото попадение вкара Али Соу още във втората минута след левашка грешка на защитника на домакините Зоран Гаич - сърбинът понечи да върне топката към вратаря си Иван Караджов, но го направи доста леко и гамбийският нападател на "ЦСКА-София" се добра до топката, след което откри резултата.

По-нататък имаше повече нерви и битка, отколкото футбол. А малко преди края на първото полувреме по уредбата на стадиона бе отправено предупреждение към публиката да прекрати расистките викове, тъй като мачът може да бъде прекратен. Стигна се и до сбутване между Соу и Илиас Хасани в 67-ата мин., при което и двамата получиха червени картони.

Главният рефер Ивайло Стоянов пък отмени два гола на нападателя на "Арда" Александър Георгиев заради засади - в 12-ата и в 90-ата мин. И в двата случая обаче реферът бе прав, макар във втората ситуация Георгиев да бе само крак пред защитник на гостите. В 73-тата мин. домакините поискаха и дузпа за игра с ръка на Рубен Албентоса в наказателното поле, но Стоянов определи да се изпълни корнер.

"Резултатът бе най-важен, играта беше на втори план. Знам как трябва да играем, не показахме тази игра. Беше много трудно. Голът дойде много рано и нашите играчи се успокоиха. Трудно се играе тук - труден терен, тежка атмосфера, но не може постоянно да играеш добре. Днес не играхме добре, но взехме резултат. Имаше огромна мотивация при домакините, поздравявам играчите си, че издържаха до края. В последната минута при отменения им гол изпаднахме в наивна ситуация, в капан.Трябваше просто да задържим топката и да спечелим мача. Но изиграхме ситуацията като 12-годишни деца", коментира треньорът на "ЦСКА-София" Милош Крушчич.

Този на "Арда" - Стамен Белчев, пък каза: "В началото един миг невнимание ни коства мача. Момчетата се стараха. Това искам да виждам. Въпреки ранния гол, през по-голямата част имахме добра организация на игра. За съжаление - малшанс в предни позиции. Това, че не можем да реализираме стуациите в по-голяма част от мачовете, е проблем за нас. Няма да как да доминираме в целия мач. Всички видяха колко е важно да играем в Кърджали. Надявам се в най-скоро време условията да отговарят и да играем тук."

В неделя "Арда" отново приема "ЦСКА-София", но за първенство, като мачът този път ще се играе на стадиона на "Локомотив" (Пд) поради липсата на осветление на "Арда Арена".