Медия без
политическа реклама

Световният №138 поизпоти Григор Димитров

Първата ни ракета чака сърбин или италианец на 1/16-финалите от "Мастърс" в Монте Карло

08 Апр. 2024Обновена
Григор Димитров е стигнал до къса топка на мрежата и опитва да я завърши с контраатака от бекхенд.

Григор Димитров се класира за II кръг на турнира от сериите "Мастърс" по тенис в Монте Карло. В първия си мач на клей през 2024 г. най-добрият български тенисист (№9 в света) срещна неочаквано много затруднения със заемащия 138-о място в ранглистата Валентин Вашеро, но все пак отстрани участващия с "уайлд кард" представител на домакините от Монако в два сета - 7:5, 6:2.

Двубоят на централния корт "Рение III" продължи точно час и половина, след като започна по шокиращ за първата ни ракета начин. Димитров набързо поведе с 30:0 в откриващия гейм, но не успя да вземе нито точка повече в подаването си и допусна сензационен пробив.

Все пак финалистът от "Мастърс" в Маями осъществи моментален рибрейк и двубоят продължи гейм за гейм до самия край на сета. В 10-ия гейм Григор пропусна точка за пробив, която беше с цената и на сетбол, но се възползва от втория си шанс в 12-ия гейм, отново при подаване на 25-годишния монегаск.

Във втората част 32-годишният хасковлия заигра значително по-уверено и нанесе ранен удар с брейк в четвъртия гейм, затвърден веднага за аванс от 4:1. В осмия гейм нашият топ тенисист стигна до два поредни мачбола при сервис на Вашеро и материализира още първия от тях след 1:30 ч. игра.

"Далеч съм от най-доброто си състояние, но съм у дома. Много труден мач със сигурност - коментира бившият №3 в света след успеха срещу настоящия №138. - С него тренираме и се виждаме всеки ден. Радвам се, че продължих. Има много неща, които мога да правя в такива моменти, и това ми помогна да повиша нивото. Още от загрявката разбирам, че не съм добре. Започвам да се притеснявам и си го мисля. Когато тялото ти се изтощи, започваш да имаш и ментални проблеми и тогава трябва да дадеш още повече от себе си. Когато удариш стената, трябва да я счупиш и аз това се опитвам .Далече съм от своята игра в момента. Надявам се, че това е важен мач, който да ме изгради занапред."

На 1/16-финалите в Монте Карло Димитров очаква победителя от двубоя между Миомир Кецманович и участващия с "уайлд кард" Матео Беретини. Сърбинът и италианецът ще играят помежду си във вторник.