Ансамбълът се прибира със злато и бронз от Баку

30 Апр. 2019
Фейсбук
Българският ансамбъл спечели бронзов медал в многобоя и златен за съчетанието си с три обръча и два чифта бухалки на последния турнир за Световната купа по художествена гимнастика този сезон - в Баку (Азер). По този начин момичетата на треньорката Весела Димитрова завършват втори в генералното класиране на многобоя за СК и първи на смесеното съчетание, като на 5 топки останаха седми. При жените Катрин Тасева заедно с рускините Дина Аверина и Александра Солдатова са №1 в многобоя за купата с по 100 т. Четвърта е Боряна Калейн с 97, а Невяна Владинова е 12-а с 48 т. Също в Баку са и двете най-важни състезания за гимнастичките ни тази година - европейското първенство през май и световното през септември.