Бадминтонистите ни спечелиха две победи на Евро 2024

Мъжката и женската двойки се класираха за 1/8-финалите

09 Апр. 2024
badmintoneurope
Иван Русев (в лице, вляво) и Илиян Стойнов очакват сервиса на исландците

Две победи от три мача спечелиха българските бадминтонисти във втория ден на европейското първенство в Саарбрюкен (Гер), когато играха само двойки.

Мъжкият ни дует Иван Русев и Илиян Стойнов разгроми исландците Давид Бьорнсон и Кристофер Финсон с 2:0 (13, 16) само за 31 минути. Това бе първи мач между тези две двойки. В следващата фаза - 1/8-финалите, българите ще имат възможно най-трудните противници - поставените под №1 датчани Ким Аструп и Андерс Расмусен, които станаха шампиони на Европейските игри в Полша миналата година.

Младата ни женска двойка Михаела Чепишева Цветина Попиванова дебютира на европейско първенство с трудна победа 2:1 (19, -18, 17) над ирландките Кейт Фрост и София Ноубъл, в мач, продължил 53 минути на корт №3.

Така 19-годишните българки също си осигуриха участие на 1/8-финалите, където техни съпернички в четвъртък ще са поставените под №6 в схемата шотландки Джули Макферсън и Киара Томас.

Директно от 1/8-финалите пък ще стартират защитаващите титлата си шампионки Габриела и Стефани Стоеви, които са поставени под №3. Те ще играят срещу испанките Паола Лопес и Лусия Родригес.

Единствено смесената двойка Илиян Стойнов/Христомира Поповска претърпя загуба в днешния втори ден на Евро 2024. Българите допуснаха обрат и отстъпиха пред Адам Прингъл и Рейчъл Ендрю с 1:2 (14, -19, -18). Това бе общо трето поражение от три мача на нашия дует срещу шотландците.