Сестри Стоеви са на 5-и пореден европейски финал

Най-добрата ни двойка в бадминтона се класира за мача за титлата с експресна победа

13 Апр. 2024
Фейсбук
Шастливите Габриела и Стефани позират с треньорката на националните отбори Петя Неделчева-Хранова

Габриела и Стефани Стоеви се класираха за пети пореден път на финал на европейско първенство по бадминтон.

На шампионата на Стария континент в Саарбрюкен сестрите от Хасково продължиха похода към защитата на титлата си от Мадрид 2022 с разгромна победа с 2:0 (11, 15) гейма само за 31 минути над туркините Наслъджан Инчъ и Бенгису Ерчетин (№8 в схемата).

Европейските шампионки (№22 в световната ранглиста и №3 в схемата) постигнаха общо 6-а победа от шест мача с представителките на Турция и продължават да нямат загубен гейм в надпреварата при женските двойки.

В утрешния финал Стоеви ще опитат да спечелят четвъртата си европейска титла срещу най-силната френска двойка - поставените под №2 Марго Ламбер и Ан Тран (№19 в света), които отстраниха също много бързо с 2:0 (15, 12) Дебора Джил и Шерил Сайнен (Нид) .

Габриела и Стефани не са пропускали европейски финал на двойки от 2017 г. в Колдинг (Дан), когато загубиха от датчанките Камила Ритер Юл и Кристина Педерсен с 1:2 гейма. След това спечелиха златото на първенствата през 2018, 2021 и 2022 г. А триумфираха два пъти и на Европейски игри - през 2015 и 2023 г.