Сестри Стоеви загубиха финала на Евро 2024 по бадминтон

Най-добрата ни двойка допусна обрат срещу французойки

14 Апр. 2024
badmintoneurope
Габриела и Стефани Стоеви допуснаха обрат на финала в Саабрюкен

Габриела и Стефани Стоеви не успяха да стъпят за 4-и пореден път на европейския връх в бадминтона. На първенството в Саарбрюкен (Гер) сестрите от Хасково допуснаха обрат във финала при женските двойки и загубиха от французойките Марго Ламбер и Ане Тран.

До този момент на първенството 22-ите в световната ранглиста и №3 в схемата българки не бяха дали нито гейм в мачовете срещу своите съпернички. Но в двубоя за титлата не успяха да се наложат и загубиха с 1:2 (16, -17, -11) след час и 10 минути битка.

Габриела и Стефани спечелиха убедително първия гейм, поведоха със 7:3 и във втория, но оттам-нататък французойките (№19 в света и №2 в схемата) наложиха превъзходство и изравниха. А в решаващата част бяха безапелационно по-добри, нанасяйки втора загуба на българките от 6 изиграни мача помежду им.

Това бе пети пореден европейски финал за Стоеви и второ сребро. Те загубиха първия - през 2017 г. в Колдинг (Дан), а след това взеха златото на първенствата през 2018, 2021 и 2022 г. Българките имат и две титли от Европейски игри - през 2015 и 2023 г., а сащо сребърен и бронзов медал от отборните първенства на Стария континент - през 2016 и 2014 г.

Габриела и Стефани спечелиха и квота за Париж 2024 и за трети пореден път ще играят на олимпийски игри.