Неудобен американец е другият възможен противник на Димитров

Томова започва в Маями срещу "щастлива губеща" от Германия

20 Март 2024
ЕПА/БГНЕС архив
Брандън Накашима е стиснал юмрук след поредната спечелена точка срещу Григор Димитров в последния мач помежду им - във II кръг на US Open през 2022 г.

Брандън Накашима е вторият възможен съперник на Григор Димитров за първия му мач от "Мастърс" турнира по тенис в Маями (САЩ). 22-годишният представител на домакините преодоля успешно квалификациите, елиминирайки в решаващия кръг Терънс Атман след само два изиграни гейма заради травма на французина.

В I кръг на основната схема Накашима ще играе с чилиеца Алехандро Табило, а жребият отреди именно победителят от този двубой да се изправи срещу Димитров във II кръг. Първата ракета на България (№12 в света) е поставен под №11 и по право почива на старта на надпреварата от категория "АТР 1000".

Американецът е сред неособено удобните противници на най-добрия български тенисист. Двамата имат по една разменена победа в предишните си две официални срещи, като Григор не успя да спечели нито сет в двубоя на твърд корт във II кръг на US Open през 2022 г. - 6:7 (5), 5:7, 3:6, което беше и последният им мач.

Табило и Накашима ще изиграят срещата си от I кръг в четвъртък. Което означава, че Димитров ще стартира своето участие в Маями най-рано в петък.

ПРИ ДАМИТЕ

Още тази вечер пък ще започне участието в Маями на водещата ни състезателка при жените - Виктория Томова (№73 в ранглистата). Около 21:00 ч. българско време тя трябва да излезе на корт №3 за мача от I кръг срещу Тамара Корпач.

Представителката на Германия (№77) влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите. Във финалния кръг там тя отстъпи пред рускинята Мария Тимофеева с 2:6, 1:6, но за неин късмет швейцарката Виктория Голубич се оттегли от турнира заради контузия и ѝ отвори вратата към същинската надпревара от категория "WTA 1000".

Досега Томова и Корпач имат четири мача помежду си, всичките спечелени от 28-годишната тенисистка от Хамбург. Ако българката успее да запише първа победа в това съперничество, във II кръг ще играе с поставената под №23 Каролин Гарсия (Франция).

Преди по-малко от две седмици Гарсия елиминира Томова във II кръг в Индиън Уелс.