"Барселона" изпусна победата на ст. "Диего Марадона"

"Порто" надхитри "Арсенал" с гол в допълнителното време

22 Февр. 2024
ЕПА/БГНЕС
Роберт Левандовски (вдясно) шутира, за да открие резултата за "Барселона", но това се оказа недостатъчно за победа на тима му в Неапол.

"Барселона" продължи с неубедителните резултати през този сезон и пропусна да си осигури победата срещу "Наполи" в първи 1/8-финал в Шампионската лига. Двубоят на ст. "Диего Армандо Марадона" в Неапол завърши 1:1 и интригата между двата отбора се запази с пълна сила за реванша на 12 март.

Испанският гранд игра определено по-активно до почивката и вратарят на "Наполи" Алекс Мерет трябваше да спасява опасни удари на Илкай Гюндоган и Роберт Левандовски. Последният обаче прояви отново голмайсторските си умения и в 60-ата мин. откри резултата след асистенция на Педри.

В 75-ата мин. нигерийският нападател на домакините Виктор Осимен финтира Иниго Мартинес и вкара гол в първия си мач за "Наполи" след завръщането си от турнира за Купата на африканските нации.

Мачът се запомни и с това, че халфът на "Барселона" Ламин Ямал, който започна като титуляр, стана най-младият футболист, играл в елиминационната фаза на Шампионската лига - 16 години и 223 дни.

В другия 1/8-финал за вечерта "Порто" успя да победи "Арсенал" с гол в 4-ата минута след края на редовното време. Тогава бразилецът Вендерсон Галено отправи фантастичен удар и заби неспасяем гол във вратата на Давид Рая.

Точно Галено имаше шанс да вкара още в 21-ата мин., но тогава улучи десния страничен стълб. Букайо Сака от "Арсенал" пък прати топката в напречната греда, но малко случайно - в 34-ата мин. при опит за центриране. Така "топчиите" се нуждаят вече от задължителна победа на реванша в Лондон на 12 март, ако искат да достигнат до 1/4-финалите.

1/8-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2023/2024

РБ (Лайпциг) - "Реал" (Мадрид) 0:1 (Брахим Диас 48) / реваншът е на 6.III

"Копенхаген" - "Манчестър Сити" 1:3 (Матсон 34; Де Бройне 10, Бернардо Силва 45+1, Фоудън 90+2) / 6.III

"Лацио" - "Байерн" (Мюнхен) 1:0 (Имобиле 69-д) / 5.III

"Пари Сен Жермен" - "Реал Сосиедад" 2:0 (Мбапе 58, Баркола 70) / 5.III

"Интер" - "Атлетико" (Мадрид) 1:0 (Арнаутович 79) / 13.III

ПСВ "Айндховен" - "Борусия" (Дортмунд) 1:1 (Де Йонг 56-д; Мален 24) / 13.III

"Порто" - "Арсенал" 1:0 (Галено 90+4) / 12.III

"Наполи" - "Барселона" 1:1 (Осимен 75; Левандовски 60) / 12.III