Два мача, 10 гола и нито един победител в ШЛ

Развръзката в супердербитата на 1/4-финалите остана отворена за реваншите в Манчестър и Мюнхен

10 Апр. 2024Обновена
ЕПА/БГНЕС
Авторите на последните два гола в мача между "Реал" и "Сити" - съответно Федерико Валвереде и Йошко Гвардиол, водят въздушна битка за топката в края на срещата на ст. "Сантяго Бернабеу".

Два мечтани за футболните фенове мача откриха програмата на 1/4-финалите в Шампионската лига. Нито един от тях не излъчи победител, но пък зрителите видяха общо 10 гола и останаха без дъх от изнесеното шоу на стадионите в Мадрид и Лондон.

По-голямото зрелище беше на "Сантяго Бернабеу" в испанската столица, където носителите на трофея от последните два сезона "Реал" и "Манчестър Сити" завършиха 3:3. На "Емирейтс" в столицата на Великобритания "Арсенал" и "Байерн" (Мюнхен) също приключиха с равенство - 2:2.

Попаденията заваляха мигновено след началото и на двете срещи. Още преди да са изтекли и 20 минути на единия стадион имаше три, а на другия - два гола.

В Мадрид гостите от Англия откриха резултата във 2-рата мин. след точен изстрел от пряк свободен удар на Бернардо Силва. За по-малко от четвърт час обаче домакините обърнаха посоката благодарение на автогол на Рубен Диаш в 12-ата и фантастичен шут на Родриго в 14-ата мин.

След почивката драмата се повтори. Фил Фоудън и Йошко Гвардиол изведоха "гражданите" отново напред в разстояние на 5 мин. с кое от кое по-фамозни попадения в 66-ата и 71-вата, преди Федерико Валверде да фиксира крайния резултат с прецизен удар от воле в 79-ата.

Същевременно в Лондон домакините бяха първи във възторг след гол на Букайо Сака в 12-ата мин. Само шест минути по-късно Серж Гнабри изравни след открадната топка в половината на "артилеристите", а в 32-рата баварците вече водеха след попадение на Хари Кейн от дузпа за нарушение срещу Лерой Сане.

Влезлият като резерва през второто полувреме Леандро Тросар възстанови равенството в 76-ата мин. и остави развръзката отворена за реванша в Мюнхен следващата сряда. В добавеното време "топчиите" имаха претенции за дузпа, но всъщност Сака преигра ситуацията при контакт със завърналия се на вратата на германците Мануел Нойер.

1/4-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2023/2024

"Реал" (Мадрид) - "Манчестър Сити" 3:3 (Рубен Диаш 12-авт, Родриго 14, Валверде 79; Бернардо Силва 2, Фоудън 66, Гвардиол 71) / реваншът е на 17.IV

"Арсенал" - "Байерн" (Мюнхен) 2:2 (Сака 12, Тросар 76; Гнабри 18, Кейн 32-д) / 17.IV