Третият ни боксьор отпадна на старта на Европейските игри

Ангел Кодинов остана на 5-о място във финала на 500 м едноместно кану

25 Юни 2023
SPORTAL.BG архив
Кристиян Николов загуби с 1:4 съдийски гласа срещу Габриел Вочич в I кръг на Европейските игри.

След като в първия ден от боксовия турнир на Европейските игри в Краков-Малополска `23 българските национали извоюваха две победи, третият ни участник в континенталната олимпиада отпадна още на старта. В кат. до 80 кг Кристиян Николов загуби в I кръг с неединодушно решение срещу Габриел Вочич (Хърватия).

Българинът бе по-агресивният боец на ринга и държеше инициативата през по-голямата част от времето, докато съперникът му разчиташе предимно на контраатаки. Битката бе динамична и с много размени на удари в близка и средна дистанция. В крайна сметка четирима от петимата съдии присъдиха победата в полза на хърватина.

Днес предстоят още три мача с българско участие в Полша. В 14:00 ч. Златислава Чуканова (кат. 50 кг) ще се изправи срещу представителката на домакините Наталия Рок в I кръг. Около 15:15 ч. Рами Киуан (кат. 71 кг) ще боксира с нидерландеца Тони Яс също в I кръг. А около 19:30 ч. Радослав Росенов (кат. 63,5 кг) ще излезе във II кръг срещу британеца Рийс Линч.

КАНУ-КАЯК

Най-близо до медал в съботния ден от българската делегация беше Ангел Кодинов, който се класира на 5-о място във финала на 500 м едноместно кану. 25-годишният състезател, който е световен вицешампион в дисциплината за 2019 г., измина дистанцията за 1:46,952 мин.

Нашият кануист успя да навакса лошия си старт и в средата се движеше сред първите трима, но в края малко не му достигна да се пребори за място на почетната стълбичка. Титлата спечели чехът Мартин Фукса с време 1:45,462 мин., а Топ 3 допълниха Каталин Чирила (Румъния) с 1:46,340 мин. и Серхей Тарновски (Молдова) с 1:46,460 мин.

В дисциплината 500 м едноместен каяк при жените Александра Михалашвили завърши шеста във финал Б с резултат 1:55,763 мин.

ТАЕКУОНДО

В турнира по таекуондо Митко Джорджев започна успешно участието си в категория до 68 кг, побеждавайки на старта поляка Матеуш Шесновски с 2:1. На 1/4-финалите обаче българският национал отстъпи пред хърватина Леон Гласнович с 1:2.

Другият ни представител във вчерашния ден от турнира на Европейските игри - Божидар Аврамов, загуби в I кръг на кат. до 63 кг с 0:2 срещу Хакан Реджбер (Турция).

КАТЕРЕНЕ

В дисциплината боулдър на спортното катерене Матей Мицев раздели 13-а позиция в полуфиналните изпитания и не намери място сред шестимата финалисти.

АРТИСТИЧНО ПЛУВАНЕ

Българският дует Саша Митева и Далия Пенкова завърши на последното 12-о място във финала на волната дисциплина. Нашите плувкини получиха оценка от 123,8229 т. - 50,0229 за елементи и 73,8000 за артистично изпълнение.

Отборът на Австрия, съставен от Анна-Мария Александри и Айрини Марина Александри, спечели златните медали със сбор от 256,0335 т. На второ място завършиха Марина Алексиева и Владислава Алексиева (Украйна) с 232,8438 т., а трети се наредиха Кейт Елизабет Шортман и Изабел Аня Торп (Великобритания) с 223,5084 т.